Ziyaretci:3092760

  

Bugün:16.04.2014 17:13:53

 
Son dakika :    * SATILIK TEMİZ İPHONE 4S ...     * BEL AĞRISINDAN KORUYACAK 7 ÖNERİ ...     * Başmüfettiş Uysal'dan Mersin'i uçuracak projeler ...     * Mehmet Yeşil: “CHP’yi ezici üstünlükle yeniden iktidar yapacağız” ...     * “MERSİN’İN PROBLEMLERİNİ, SIKINTILARINI BİLİYORUZ” ...     * Akkurt: “Değiştirmeye talibim” ...     * Mutlu’dan kooperatiflere övgü ...     * Başkan Say: “Değişimin ve Gelişimin Adresi Biziz” ...     * Sinan KOÇ Mezitli’yi karış karış geziyor! ...    

 

Abone Ol
Şifremi Unuttum

 Ana Sayfa
ALANYA'da
Ucuz Tatil
MERSİN'de
Ucuz Tatil
FIRSATLAR
Nerede
 Video
 Güncel
 Ekonomi
 Politika
 Spor
 Eğitim
 Tatil & Turizm
Sağlık & Yaşam
 Polis & Adliye
 Kültür & Sanat
 Magazin
 Sinema
 Belediyeler
 Yol Durumu
 Hava Durumu
 Döviz Kurları
 İ l e t i ş i m
 A R Ş İ V
 MERSİN ÇİÇEKÇİ

 
TOROSLAR-İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI
Son Dakika...

Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak eğitim-öğretim yapan Toroslar- İnönü İlköğretim Okulu Commennius Projesi kapsamında koordinatör okul olarak diğer ülkelerdeki ortaklarını misafir etti.

Toroslar- İnönü İlköğretim Okulu Commennius Projesi kapsamında diğer ortak ülkelerden misafirleri; İspanya’dan ESCOLA LES SAVINES, İtalya’dan ISTITUTO OMNICOMPRENSIVO ALTOMONTE, Macaristan’dan EÖTVÖS JÓZSEF ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETOKTATÁSI INTÉZMÉNY, Romanya’dan SCOALA CU CLASELE I-VIII “PETRU MUSAT” dır.

Toroslar- İnönü İlköğretim Okulu Müdürü Sıtkı TIRAK ziyaret ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Diğer ortak ülke okullarından gelen idareci ve öğretmenlere Türk kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimiz ile Türk misafirperverliği en iyi şekilde anlatıp ve yaşattık.

Diğer ortak ülkelerden misafirler, okulumuzu ziyaret ederek yapılan toplantıya katıldılar. Okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldiler. Sınıf ziyaretlerinde bulundular. Okulumuzun bölümlerini gezdiler. Öğrencilerimizin büyük ilgisiyle karşılaştılar. Misafirler, Ney eşliğinde geleneksel Türk sanatlarından olan ‘’EBRU’’yapımını izlediler ve “EBRU” yaptılar. Ziyaretin bu aşamasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali YILMAZ’ da programa katılarak bizleri onurlandırdı.

Misafirler ile birlikte şehir merkezinde bulunan önemli yerler ziyaret edildi. Silifke ve Tarsus ilçelerimize geziler yapılarak buraların tarihi ve turistik yerleri ve önemli mekânları gösterildi. Misafirler ile birlikte Nevşehir ilinede gezi yapıldı. Misafirler ile birlikte ilimize ve Nevşehir iline yapılan gezi ile gerekli tanıtımlar yapıldı. Böylece Türk insanın misafirperliği dostluk anlayışı bir kez daha anlaşılmış oldu.”

Toroslar- İnönü İlköğretim Okulunun ortak konuklarının misafir ederken programa katılan Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali YILMAZ’ bu ziyaret ile ilgili olarak şunları söyledi:” Bu organizasyonu yapan Toroslar- İnönü İlköğretim Okulunun idarecileri ve okul müdürü Sıtkı TIRAK beyi tebrik ederim. Çünkü bu işler öyle kolay olmamakta. Çalışma ve özveri gerektirmekte.

Proje yapıp ortak bulup karşılıklı olarak bilgi alışverişi ve karşılıklı iki ülke ziyaretleri yapmak birçok fayda sağlar. Bu faydalardan bazılarını sıralayacak olur isek; ülkeler arasındaki dostluk ve bilgi alışverişi artar. Proje ortakları idareci ve öğretmenlerin mesleki bilgileri çoğalır. İki ülke eğitim kurumları da karşılıklı bilgi alış verişi ile bir çok fayda sağlar. Bir güzel faydası da turizm cenneti olan Türkiye nin tanıtımı yapılmaktadır. Böylece gelen turist sayısı artacak, turizm gelirlerimiz çoğalacak, ülkenin milli geliri daha yüksek düzeye çıkacaktır.

Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bu tür projelerin yapılmasını her zaman desteklemekteyiz. Proje yapan okul ve öğretmen idarecilere her zaman teşvik etmekteyiz Mersin ili genelinde Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, okullarımızdaki öğretmenler ve idarecilerin hazırladıkları projeler ile diğer ilçelere göre ön sıralardayız. Bu durum bizi çok mutlu etmekte. Bu konudaki çalışmalarımız kararlı bir şekilde her zaman sürecek. Yeter ki, eğitim-öğretimde başarıyı yakalamak ve kaliteyi artırmak, teknolojiyi takip edebilmek için gayret ve çalışma olsun.

Toroslar İlçemiz sınırları içersinde eğitim-öğretim faaliyetlerine her zaman desteklerini esirgemeyen Toroslar Kaymakamı Kaya ÇITAK” a şükranlarımı sunarım.”

 


01.11.2011
                    Facebook'ta Paylaş

::: Diğer Haberler :::

 • ÇINAR KARDEŞLER OKUL YAPTIRIYOR
 • TOROSLAR KIZ MESLEK LİSESİ’NDEN GÖZ KAMAŞTIRAN KERMES
 • BU MERSİNLİ ÖĞRENCİLERİN ESERİ!
 • VİLAYETLER HİZMET BİRLİĞİ ANAOKULU’NA ZİYARET!
 • İZCİLERDEN TARİHE YAKIŞIR ANLAMLI BİR DAVRANIŞ
 • “KAPAKLAR ÇÖPE GİTMESİN TEKERLEKLİ SANDALYE ALALIM”
 • ÖĞRENCİLER DENİZ MÜZESİNİ GEZDİ
 • 19 MAYIS, İLKÖĞRETİM OKULU 55 PUAN ALARAK TOROSLAR İLÇE BİRİNCİSİ
 • ÇAĞDAŞKENT İ.Ö.O “BU BENİM ESERİM” YARIŞMASINA EN FAZLA PROJE ÜRETEN OKUL OLDU
 •  

  Ana Sayfa |  Ekonomi |  Politika |  Spor |  Polis Adliye |  Ekonomi |  İletişim

  Web Tasarım : Livanet Professional Design