Ziyaretci:3211610

  

Bugün:23.07.2014 00:23:53

 
Son dakika :    * Yılanlarla aynı evde yaşıyorlar ...     * Ankara'da Suriyeliler ve mahalleli arasında gerginlik ...     * SENMİSİN ARKADAŞLIK TEKLİFİNİ REDDEDEN! ...     * İnanılmaz sağlık skandalı iddiası! ...     * SATILIK TEMİZ İPHONE 4S ...     * BEL AĞRISINDAN KORUYACAK 7 ÖNERİ ...     * Başmüfettiş Uysal'dan Mersin'i uçuracak projeler ...     * Mehmet Yeşil: “CHP’yi ezici üstünlükle yeniden iktidar yapacağız” ...     * “MERSİN’İN PROBLEMLERİNİ, SIKINTILARINI BİLİYORUZ” ...    

 

Abone Ol
Şifremi Unuttum

 Ana Sayfa
ALANYA'da
Ucuz Tatil
MERSİN'de
Ucuz Tatil
FIRSATLAR
Nerede
 Video
 Güncel
 Ekonomi
 Politika
 Spor
 Eğitim
 Tatil & Turizm
Sağlık & Yaşam
 Polis & Adliye
 Kültür & Sanat
 Magazin
 Sinema
 Belediyeler
 Yol Durumu
 Hava Durumu
 Döviz Kurları
 İ l e t i ş i m
 A R Ş İ V
 MERSİN ÇİÇEKÇİ

 
AKAR ERDEMLİ’NİN 1600 RAKIMI YÜKSEKLİĞİNDE Kİ KÖYLERİ GEZDİ
Son Dakika...

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir kongre ile il örgütünü yenileyen CHP, Mersin’de İl Başkanı Akar’la birlikte temposunu artırarak çalışmalarını hızlandırdı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mehmet Faruk Akar ve ekibi yorulmak nedir bilmiyor. CHP'liler sivil toplum örgütleri ve esnaf ziyaretlerinin yanı sıra köylere de bir çıkartma yapıp sorunları yerinde inceliyor.

 

9 Köy Muhtarıyla yemekte buluşan Akar, CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Güner’in başarılı çalışmalarını yerinde gördü. Sinap, Şehna, Arpaç, Henan, Elvanlı, Siraç, Üzümlü, Karayakup, Sarıyer Köyü Muhtarlarıyla uzun süre sohbet eden ve onların sorunlarını dinleyen CHP İl Başkanı Akar köylülerin sorunlarını bir bir not aldı.

 

CHP İl başkanı ve arkadaşlarının, Müğlü, Şahna, Üzümlü, Küçük Sinap, Siraç ve Elvanlı Köyleri hattına yaptıkları bu gezi, yol güzergâhındaki köylere de uğranarak devam etti.

 

Mersin’de Köylere Hizmet götürmeyi Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Genel Meclis Üyeleri tarafından yapıldığını kaydeden Akar, yatırımları yerinde incelemek için CHP Erdemli İlçe Başkanı Hidayet Oğuz, CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Güler’le birlikte bir gezi nezlinde köylere adeta çıkartma yaptı.

 

Erdemli’li Köylülerinin Kahramanı CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Güner.

 

CHP’li heyetinin ilk durağı olan Müğlü’de kalabalık köy halkı ve muhtarlar karşıladı. Burada yenilen öğlen yemeği ardından ilk sözü CHP İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Güler aldı. Güler, davetlileri selamlıyarak köylere yapılan yatırımları ve yardımları anlattı. Güler, 2011 ve 2012 yıllarında yapılan yatırım programı kapsamında 9 köye toplamda 1 Milyonu aşan bir yatırım yapıldığını, yardımların köylerin ihtiyaçlarına göre harcandığını ve hiçbir adeletsizliğin yaşanmaması için çok çaba sarf ederek dikkatle dağıtıldığını paylaştı.

 

Köylerin Genel Sorunları Su, Yol, Okul ve 2B

 

Ardından sözü muhtarlar alarak köylerinin sorunlarını CHP İl Başkanı Faruk Akar’a tek tek ilettiler. Akar sorunları tek tek not alarak çözüm için çalışmalara derhal başlayacaklarını bildirdi. Elvanlı Muhtarı’nın iddiasına göre içme suyunun içilmez raporunun olduğu ve gerekli mercilerin bu konuda duyarsız olduğunu söyledi. Yine Elvanlı Köyünde bulunan okulun dersliklerinin yetersiz olduğundan bahseden Muhtar 2 katlı okulun 3. Katınında yapılması gerektiğinin altını çizdi. Birde Karacaoğlan Göleti’nin yapımın yarıda kaldığını söyleyen muhtarlar bu göletin bir an önce bitmesini istedi.

 

Muhtarlar CHP’ye Teşekkür Etti.

 

Muhtarlar ayrıca CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Güner’in 2 yıldır İl Genel Meclis Üyeliğini yaptığından bu yana sıkıntılarına derman olacak adımları attığını söyleyerek Güner’e CHP İl Başkanı Akar’ın önünde teşekkür ettiler. CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Güner ayrıca sosyal hizmetleri de köylülere kazandırarak köylülerin gönlünü fet etti. Üzümlü’ye bir futbol sahası kazandırarak gençlerin aktivite edeceği bir alan kurduğunu anlatan muhtarlar, bank ve çöp konteynerleri gibi malzemeleri de köylere kazandırdığı ifade edildi.

Son olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Faruk Akar bir konuşma yaparak ziyaretinin birinci amacının tanışmak kaynaşmak ve köylerin sorunlarının neler olduğunu yerinde incelemek olduğunu belirterek, “Bu sıcak karşılamanız ve bizleri kırmayıp bu yemekte birlikte olduğunuz için herkese teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz önümüzdeki günlerde yapılacak yeni düzenlemeyle beraber Mersin’in en ücra köşesi bile Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisine giriyor. Yani önümüzdeki seçim çok önemli. Mersin Türkiye’nin barış şehridir. Bu güzel kentimizi AKP oyunlarla çirkin hala getirmeye çalışıyor. Mersin’in güvenli ve güzel bir kent olabilmesi için Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin olması gerekiyor. Mersin büyükşehir’i tecrübesiyle sosyal belediyecik anlayışıyla CHP’li bir belediye başkanının yönetmesi her noktaya hizmetin gelemesini sağlayacaktır. Biz CHP Mersin İl Örgütü olarak 13 ilçe ve Büyükşehir Belediyesi’ni almayı hedefliyoruz. CHP’nin ilçe teşkilatları olmak üzere bütün kadrolar değişti ve yenilendi. Mersin için çalışan yorulma nedir bilmeyen bir ekibimiz var. Mersin’de CHP iktidarı sağlamak sizlerin elinde. Mersin’in ve Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Sorunlarınızı daha önceden de arkadaşlarımın bana verdiği raporlar doğrultusunda biliyordum. Bugün yerinde inceledik ve çözüm adına somut adımları CHP atacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Sizlerin huzurunda katkılarından ve yapılan hizmetlerinden dolayı Sevgili Meclis Üyem Mehmet Güner’e bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından yatırımların olduğu köylere bir bir giden Akar, burada yatırımları yakından inceleme fırsatı buldu.

 


02.07.2012
                    Facebook'ta Paylaş

::: Diğer Haberler :::

 • Başmüfettiş Uysal'dan Mersin'i uçuracak projeler
 • Mehmet Yeşil: “CHP’yi ezici üstünlükle yeniden iktidar yapacağız”
 • “MERSİN’İN PROBLEMLERİNİ, SIKINTILARINI BİLİYORUZ”
 • Akkurt: “Değiştirmeye talibim”
 • Mutlu’dan kooperatiflere övgü
 • Başkan Say: “Değişimin ve Gelişimin Adresi Biziz”
 • Sinan KOÇ Mezitli’yi karış karış geziyor!
 • Büyük hayallerin adamı..Murat Suatoğlu
 • Adaylığını halkın içinde açıkladı!
 •  

  Ana Sayfa |  Ekonomi |  Politika |  Spor |  Polis Adliye |  Ekonomi |  İletişim

  Web Tasarım : Livanet Professional Design